OT UpcomingEvents

20

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

گزارش کمیسیون جوانان ودانشجویان

693 1394/10/08
گزارش کمیسیون جوانان ودانشجویان

در اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گزارش کمیسیون جوانان ودانشجویان قرائت گردید. 

 بسم الله الرحمن الرحيم

1- تحقق عزت و عظمت جهان اسلام نیازمند بهره مندی از نگاه جامعی است که در آن سیاست های دشمنان اسلام پیرامون جوانان مورد شناخت ، تبیین و ارزیابی قرار گیرد. مجالس وکانون های فکری در دستورکار قرار گیرد که ضمن شناسایی چالش ها و مشکلات جوانان ، راه حل های لازم را در ارتباط با برون رفت از وضعیت موجود و تقویت هویت معتدل و منطقی اسلامی طرح ریزی و ارائه نماید. هم چنین توجه جدی به مسئولیت وجایگاه علمای مسلمان در ارتباط با انتقال مبانی معرفتی وآگاه سازی نسبت به چالش ها و آسیب های کنونی ، متناسب با نیازهای زمان مورد تأکید و توجه قرار گیرد.

2-در بستر توجه به شرایط و دشواری های ملت های مسلمان باید به جوانان به عنوان کانون پویا و سرنوشت ساز در جهان اسلام تکیه کرد ، بهره گیری از پتانسیل های کشورهای اسلامی در اهتمام به-معضلات پیش روی جوانان مسلمان ، دارای ضرورت  می باشد. در این راستا می توان از تأسیس صندوق ویژه حمایت از جوانان مسلمان در کشورهای اسلامی مورد تجاوز و اشغال حمایت نمود ، که طی آن بتوان اقدامات لازم را برای جذب نیروهای جوان و فکری در درون کشورهای اسلامی فراهم نمود ، ضمن آن که از معضل مهاجرت به کشورهای غیر اسلامی نیز کاسته خواهد شد. 

3-فلسطین قلب جهان اسلام و حل مسأله فلسطین ، کلید حل سایر معضلات جهان اسلام است ، همه ملت های مسلمان در قبال آزاد سازی کل سرزمین های فلسطین، مسئولیت دارند. اختلافات و چند دستگی جهان اسلام ، سناریوی غرب برای کم رنگ نمودن مسأله فلسطین است در حالی که این مسأله ، اشکال جدیدی در سایر کشورهای اسلامی نظیر یمن ، سوریه و عراق به خود گرفته است ؛ لذا باید مسأله فلسطین را به روز و در کانون توجه قرار داد.

4-اشاعه قدرت اسلام یکی از جوانب مهم در تحقق وحدت و تمدن نوین اسلامی است. در این مسیر لازم است استراتژی ها و تاکتیک هایی اتخاذ شود: 

الف- توجه جدی به تقویت همبستگی ها و ارتباطات میان جوانان مسلمان پیرامون ارزش های هویت بخش اسلامی.

ب- گسترش قدرت ارتباطی ، تبلیغاتی و رسانه ای جهان اسلام در شفاف سازی مسائل و مشکلات جوانان مسلمان. 

ج- برگزاری نشست های هم زمان در چندین کشور اسلامی در حوزه ها و موضوعات مختلف.

د- خلق ادبیات و شکل دهی به میراث مشترک اسلامی در حوزه های مختلف شعر ، داستان و فیلم به منظور بسط آموزه ها و ارزش های رحمانی و صلح جویانه اسلام.

ه- طرح دعاوی حقوقی در ارتباط با فقدان صلاحیت سازمان ملل متحد در تأمین صلح و ثبات جهانی در موضوعات مبتلا به جهان اسلام توسط جنبش ها و گروه های جوانان مسلمان.

 

 

0 نظر