OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق عنوان کرد: مهمترین رسالت علمای اسلام در دوران پسا داعش

209 1396/09/14
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق عنوان کرد: مهمترین رسالت علمای اسلام در دوران پسا داعش

شیخ همام حمودی؛ رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: در دوران پسا داعش وظیفه علمای اسلام معرفی اسلام ناب و زدودن خشونت ها و ارائه تصویر زیبا از اسلام است که گروه های  افراطی آن را خدشه دار کرده بودند.

به گزارش روابط عمومی، شیخ همام حمودی به عنوان سخنران مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در سالن اجلاس سران با اشاره به این که در سالهای اخیر گروه ها و جریانات تکفیری و افراطی چهره خشن، نامهربان و زشت از اسلام برخلاف چهره واقعی آن ارائه کرده اند، افزود: این یک توطئه بزرگ و خباثت گونه ای بود که توسط گروههایی همچون داعش انجام شد و امروز جوانان ما این سوال را دارند که چگونه ما به این اسلام پایبند باشیم و افتخار کنیم!

وی بیان داشت: دنیای اسلام صدها سال است که دچار اختلاف و نزاع شده و این توطئه توسط رژیم صهیونیستی و همپیمانانش در منطقه پیاده و اجرا می گردد و امروز تکفیریها بلای جانمان شده اند و به جای اتحاد برای نابودی اسرائیل برای تکفیر و کشتر مسلمانان متحد شده اند.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید براین که تمام مشکلات ما از رژیم صهیونیستی  نشأت می گیرد، گفت: البته جبهه مقاومت و ملت های مقاوم منطقه دستاوردهای بزرگی داشتند و ملت عراق نیز متحد و یکپارچه در برابر این توطئه ها ایستاده و به پیروزی رسیدند.

شیخ همام حمودی به رسالت خطیر علمای اسلام در دوران پساداعش اشاره و اظهار داشت: بعد از نابودی داعش باید با افکار مسمومی که آنها در ذهن جوانان کرده اند مقابله کنیم و اسلام ناب را تبلیغ و معرفی کنیم تا مردم و به ویژه نسل جوان دین خود را به خوبی بشناسند و باید این مفاهیم را به مردم نشان دهیم.

وی افزود: امروز میخواهیم با همدلی و اتحاد تمدن نوینی را برای خود بسازیم  که سراسر پیشرفت و تعالی است و این کنفرانس نیز باید راهکارها و اقدامات عملی برای تحقق این تمدن را هموار کند.

 

0 نظر