OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

عالم برجسته اهل سنت لبنان: به خط و مشی وحدت طلبانه حزب الله لبنان ایمان داریم / همکاری عملی شیعه و سنی در لبنان نمونه ای برای همه است

254 1396/09/16
عالم برجسته اهل سنت لبنان: به خط و مشی وحدت طلبانه حزب الله لبنان ایمان داریم / همکاری عملی شیعه و سنی در لبنان نمونه ای برای همه است

رئیس جبهه عمل اسلامی لبنان از علمای برجسته این کشور، گفت: ما اهل سنت در لبنان به خط و مشی وحدت طلبانه حزب الله لبنان در مسیر وحدت اسلامی ایمان داریم و معتقدیم باید تجربه وحدت اسلامی حزب الله را مطالعه و معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شیخ زهیر جعید، رئیس جبهه عمل اسلامی لبنان صبح امروز پنجشنبه 16 آذر ماه در کمیسیون « تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» در حاشیه برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در هتل آزادی به خط و مشی وحدت طلبانه حزب الله لبنان اشاره کرد و بیان داشت: برخلاف تبلیغات مسموم برخی کشورها ما اهل سنت لبنان می دانیم که حزب الله چقدر در مسیر وحدت ایثار کرد و قربانی داد و چه خدماتی در این مسیر ارائه داد.

وی افزود: از زمان تاسیس جبهه عمل اسلامی لبنان ما همکاریهای مشترک خوبی با حزب الله داشتیم و در برابر طرح های آمریکایی ایستادیم. وحدت ما با حزب الله به عنوان یک گروه شیعه، عملا بوده و ما برای جهاد و مقاومت شهید دادیم و آثارش هنوز وجود دارد.

شیخ زهیر جعید خاطرنشان کرد: لبنان همواره در برابر متجاوزان و رژیم صهیونیستی ایستاده و سرافراز است و قرارداد ذلت باری امضاء نکرده بلکه آن را از خاک لبنان اخراج کرده است و اسرائیل قدرت حزب الله را دیده و بخاطر این دست به انواع توطئه ها می زند تاجنگ مذهبی راه بیاندازد اما به لطف رهبری بیدار حزب الله که دست وحدت بسوی همه اقوام و گروه ها دراز کرده، نتوانسته موفق شود.

وی به توطئه اخیر در لبنان در جریان استعفای سعد حریری اشاره کرد و بیان داشت: پس از اقدام عربستان که منجر به استعفای اجباری و تحمیلی نخست وزیر شد بازهم سید حسن نصر الله دست وحدت و همکاری به سوی او دراز کرد و توطئه را با این اقدام خنثی نمود.

رئیس جبهه عمل اسلامی لبنان افزود: همکاری عملی شیعه و سنی در لبنان وجود دارد و نمونه ای برای همه است. لذا تجربه وحدت اسلامی حزب الله نیاز به مطالعه دقیق و عمیق دارد و حزب الله در مقاومت و وحدت اسلامی بسیار موفق شده است.

 

0 نظر