OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: ذریه فاطمه زهرا(س) و حضرت علی(ع) می تواند اساس وحدت باشند

322 1396/09/16
آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: ذریه فاطمه زهرا(س) و حضرت علی(ع) می تواند اساس وحدت باشند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر این که نسب جسمی و نسب روحی به حضرت محمد(ص) دارای هویت واحدی است، خاطرنشان کرد: این هویت واحد را شجره طیبه ای در جامعه گسترش می دهد که افزون بر نسب روحی دارای نسب جسمی نیز باشد.

به گزارش روابط عمومی، آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی کمیسیون انساب نبوی در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، به بررسی نقش سادات در پیشرفت جهان اسلام پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از امتیازات نبی اکرم(ص) این است که نسب جسمانی ایشان عاملی بر افزایش نسب معنویشان است.

وی افزود: تمامی مؤمنین اولاد نبی اکرم(ص) هستند که هویتشان را از ایشان می گیرند و فردی که هویت معنوی با رسول الله(ص) داشته باشد حاضر به تفرقه نمی شود. چون تفرقه خود نشان می دهد متفرقان این پیوند را با رسول الله(ص) ندارد. کسانی که نسب روحی با حضرت محمد(ص) دارند هیچ گاه حاضر به تفرقه نمی شوند.

آیت الله اراکی با تأکید بر این که نسب جسمی و نسب روحی به حضرت محمد(ص) دارای هویت واحدی است، خاطرنشان کرد: این هویت واحد را شجره طیبه ای در جامعه گسترش می دهد که افزون بر نسب روحی دارای نسب جسمی نیز باشد. البته این هویت در جامعه شکل گرفته و از بین نمی رود ولی باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: ذریه حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) می توانند اساس وحدت جامعه اسلامی و بازگشت جهان اسلام به هویت و نسب محمدی باشند. البته همه مسلمین فرزندان حضرت محمد(ص) هستند ولی کسانی که نسب جسمانی دارند بهتر می توانند این نسب روحانی را در جامعه گسترش دهند.

 

0 نظر