OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

رئیس مجلس اعلای الجزایر: حل بحران‌های کشورهای اسلامی راهی به غیر از تعامل ندارد

199 1396/09/14
رئیس مجلس اعلای الجزایر: حل بحران‌های کشورهای اسلامی راهی به غیر از تعامل ندارد

رئیس مجلس اعلای الجزایر با تاکید بر اینکه اسلام باید با مصالحه جهانی به جایگاه اصلی خود برسد، گفت : باید با استفاده از صلح، از خونریزی‌ها جلوگیری کنیم چرا که در شرایط کنونی برای حل بحران‌ها و رسیدن به استقلال و قدرت هیچ راهی به غیر از گفت‌و گو و تعامل نداریم.

به گزارش روابط عمومی، بو عبدالله غلام‌الله ظهر امروز سه شنبه 14 آذرماه در مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی که با حضور علما و اندیشمندان مسلمان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه اسلام با رحمت حضرت محمد(ص) ترویج شده است، اظهار کرد: ایشان به رسالت‌های خود پایبند بودند و به غیر از پیام‌های الهی هیچ پیام دیگری را منتقل نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه اسلام مردم را به قسط و عدل سوق می‌دهد، اضافه کرد: فرد مومن باید به دنبال ادامه دادن مسیر پیامبر اسلام(ص) باشد تا بتواند به جایگاه یک انسان کامل برسد؛ پیامبران الهی همگی تلاش کردند تا انسان را از مکروهات و زشتی‌ها دور نگه داشته و به خوبی‌ها هدایت کنند.

رئیس مجلس اعلای الجزایر خاطرنشان کرد: استفاده درست از منابع و ظرفیت‌های موجود در کره خالی در مذاهب مختلف مورد تاکید قرار گرفته است چرا که خداوند متعال زمین را برای استفاده انسان‌ها رام کرده است و انسان‌ها باید در کنار یکدیگر از این نعمت‌ها و منابع استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس آموزه‌های دینی مشترک باید ارزش‌های انسانی را ارتقا بخشیده و با دوری از خشونت به سمت زندگی مسالمت‌آمیز حرکت کنیم، عنوان کرد: خداوند متعال به همه جوامع بشری توجه داشته است به همین علت برای استفاده همگان از نعمت‌ها، منابع را توسعه بخشیده است.

غلام‌الله از تقوا به عنوان قله بیداری انسان نام برد و ادامه داد: تقوا به معنای توجه ویژه خداوند متعال است، فردی که تقوا دارد در امور مختلف زندگی خود به خداوند متعال توجه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه غربی‌ها اکنون نسبت به اهمیت و قدرت دین مبین اسلام آگاه شده‌اند، اظهار کرد: با استفاده از روش‌ها و بسترهای مختلف تلاش می‌کنند تا قدرت کشورهای اسلامی را کاهش دهند و از بهانه‌های مختلف برای ضربه زدن به اسلام استفاده می‌کنند.

وزیر سابق اوقاف و امور دینی الجزایر به نقش اسلام در آزادسازی الجزایر یاد کرد و افزود: سکولاریسم از غرب آمده است و باید به صورت ویژه مراقب تاثیرات آن در کشورهای اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه خلق رژیم صهیونیستی نتیجه فعالیت‌های استکباری و استعماری انگلستان بوده است، تصریح کرد: آمریکا در مقطعی مجبور شد که از مسلمانان افغانستان برای مبارزه با شوروی حمایت کند اما اکنون مبارزه با اسلام را به عنوان یک برنامه اصلی دنبال می‌کند.

غلام‌الله با تاکید بر اینکه اسلام باید با مصالحه جهانی به جایگاه اصلی خود برسد، مطرح کرد: باید با استفاده از صلح، از خونریزی‌ها جلوگیری کنیم چرا که در شرایط کنونی برای حل بحران‌ها و رسیدن به استقلال و قدرت هیچ راهی به غیر از گفت‌و گو و تعامل نداریم.

 

0 نظر