OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

شیخ حسون، مفتی اعظم سوریه در کنفرانس وحدت: تقریب و وحدت صراط مستقیم اسلام است/ ایران، ستون استوار اسلام

316 1396/09/14
شیخ حسون، مفتی اعظم سوریه در کنفرانس وحدت: تقریب و وحدت صراط مستقیم اسلام است/ ایران، ستون استوار اسلام

مفتی اعظم سوریه با تأکید بر این که دشمنان می خواستند جنگ سوریه را جنگ قومی میان شیعه و سنی معرفی کنند، گفت: باید از دشمنان پرسید چه کسانی در مساجد فرزندان و خانواده های شیعه و سنی را کشت؟ چه کسانی در مساجد افرادی که در حال تفسیر بودند را کشتند؟

به گزارش روابط عمومی، شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه پیش از ظهر امروز 14 آذرماه در مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با تبریک میلاد نبی اکرم(ص) به بررسی وضعیت جهان اسلام پرداخت و با بیان این که باید شرایط امت اسلامی را مورد بررسی قرار دهیم، تأکید کرد: مسلما پیامبر اسلام از وضعیت کنونی جهان اسلام راضی نبوده و غمگینند. در این شرایط علما و رهبران جهان اسلام چه کاری انجام می دهند؟!

وی بیان داشت: البته امت اسلامی پیروز خواهد بود و راهش را ادامه می دهد؛ همانگونه که شاهد هستیم در عراق، سوریه و... پیروزی های مختلفی به سبب حمایت ایران اسلامی که در وعده خود صادق است برای مسلمانان حاصل شد. 

شیخ حسون، ایران اسلامی و محور مقاومت را ستون اسلام دانست و عنوان کرد: اگر این ستون نابود شود اسلام نابود می شود. امروز سوریه و عراق به پیروزی رسیده چون افزون بر حمایت ایران، مردم نیز خودشان جان و مالشان را داده اند. البته اکنون تنها جنگ نظامی در سوریه تمام شد ولی باید به جنگ فرهنگی و تمدنی ادامه دهیم.

وی پیروزی سوریه را از برکات وحدت دانست و خاطرنشان کرد: ملت و ارتش سوریه در جنگ با دشمن از قول خدا که چنگ زدن به ریسمان وحدت بود دور نشد. ما در برابر تمامی افراد حتی کسانی که علیه ما سلاح برداشتند ، دست دوستی و صلح دراز کردیم. 

مفتی اعظم سوریه با تأکید بر این که دشمنان می خواستند جنگ سوریه را جنگ قومی میان شیعه و سنی معرفی کنند، گفت: باید از دشمنان پرسید چه کسانی در مساجد فرزندان و خانواده های شیعه و سنی را کشت؟ چه کسانی در مساجد افرادی که در حال تفسیر بودند را کشتند؟

وی افزود: از رهبران القاعده و داعش باید پرسید وقتی آمریکا به بمباران مردم سوریه مشغول بود چه کسی توانست موضع را خاتمه دهد؟ جز ایران بود! سوریه با وحدت ایجاد شده توسط ایران اسلامی پیروز شد و ایران همچنان این رسالت بزرگ را ادامه می دهد.

حسون با بیان این که وحدت و اندیشه تقریب راه مستقیم اسلام است، اذعان داشت: امروز راه مستقیم مشخص است. این راه از تهران تا قدس کشیده شد. ما وحدت و تقریب را در دانشگاه ها، حوزه ها، مساجد و... ادامه می دهیم. البته حضور در این اجلاسیه به معنای پایان وظیفه ما در قبال وحدت نیست.

وی از تشکیل مجمع اتحادیه علمای اسلام در عراق، سوریه، پاکستان و افغانستان خبر داد و تأکید کرد: تمامی توطئه های دشمنان برای فراموش کردن مسأله فلسطین است ولی ما این راه را ادامه می دهیم.

 

0 نظر