OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

وزیر خارجه اسبق لبنان در نشست مجمع عمومی کنفرانس وحدت اسلامی: همه کشورها باید از ایران در مسیر پیشرفت الگو بگیرند / بدون هرگونه ملاحظه باید در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد

169 1396/09/15
وزیر خارجه اسبق لبنان در نشست  مجمع عمومی کنفرانس وحدت اسلامی: همه کشورها باید از ایران در مسیر پیشرفت الگو بگیرند /  بدون هرگونه ملاحظه باید در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد

وزیر خارجه اسبق لبنان معتقد است: بدون هرگونه ملاحظه باید در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد . اسرائیل همۀ قوانین توافقی را زیر پا می گذارد و باید از سوی همه ما تحریم شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عدنان حسن منصور  عصر امروز چهارشنبه 15 آذر ماه در نشست مجمع عمومی سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با تأکید بر اینکه باید در این  زمان در مورد توان امت‌های اسلامی صحبت کرد، گفت: اگر مسلمانان از امکانات و ظرفیت‌های خود استفاده کنند می‌توانند رو به جلو حرکت کنند. البته در مسیر پیشرفت یک سری چالش‌ها وجود دارد که باید آنها را بر طرف کرد.

 وی  به برخی از   چالش‌ها ی پیشروی امت اسلامی اشاره و تصریح کرد: امت اسلامی از لحاظ فکری و اقتصادی بسیار ثروتمند است و جمعیت زیادی را از جهان به خود اختصاص داده است پس باید از این ظرفیت  استفاده کرد. 

عدنان حسن منصور ،  افزود: باید دست از جنگ و اختلاف برداشت زیرا این درگیری‌ها باعث شده است به جای اینکه مسلمانان رو به پیشرفت حرکت کنند هر روز از مسیر پیشرفت دورتر شوند.

وی در رابطه با روابط بین بین ایران و عربستان نیز گفت: باید بین ایران و عربستان یک گفتگوی شفاف صورت گیرد تا دولت‌های غیر مسلمان نتوانند بر کشورهای اسلامی سلطه پیدا کنند.

  بدون هرگونه ملاحظه باید در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد

وزیر خارجه اسبق لبنان همچنین  برپایداری  و پافشاری بر مسئلۀ فلسطین ،گفت:  حواسمان باشد که بدون هرگونه ملاحظه باید در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد. اسرائیل همۀ قوانین توافقی را زیر پا می‌گذارد  و باید اسرائیل را مورد تحریم قرار دهیم تا اینکه به قطعنامه‌ها احترام بگذارد.

 وی  در پایان بیان داشت: جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف دستاورهای زیادی  داشته و  همۀ کشورهای اسلامی باید ایران را به عنوان یک الگو در نظر بگیرند.

 

0 نظر