OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

وزیر امور خارجه اسبق لبنان: انتقال پایتخی به قدس، درستی راه ایران و موضع ایران را نشان داد / ایران قطب نمای دقیقی برای همه ماست / لزوم واکنش و موضع صریح حکام اسلامی در برابر تصمیم ترامپ

187 1396/09/16
وزیر امور خارجه اسبق لبنان: انتقال پایتخی به قدس، درستی راه ایران و موضع ایران را نشان داد / ایران قطب نمای دقیقی برای همه ماست / لزوم واکنش و موضع صریح حکام اسلامی در برابر تصمیم ترامپ

وزیر امور خارجه اسبق لبنان از تمامی حکام کشورهای اسلامی درخواست کرد تا نسبت به تصمیم روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی واکنش سریع نشان داده و تصمیم شجاعانه در به رسمیت نشناختن این رژیم بگیرند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عدنان حسن منصور صبح امروز پنجشنبه 16 آذر ماه در کمیسیون « تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» در حاشیه برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در هتل آزادی بیان داشت: وحدت اسلامی تنها یک نظریه نیست که بخواهد در دور میز کنفرانس خلاصه شود بلکه همه ما مسئولیم تا در عمل این وحدت را اثبات و محقق کنیم لذا آنجه امروز امت اسلامی از ما میخواهد وحدت در تصمیم گیریهای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و حتی نظامی است.

وی با بیان این که امروز امت اسلامی در برابر چالش های بزرگی قرار دارد، گفت: روز گذشته با انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، یک چالش بزرگ جدید برای امت اسلام و جهان اسلام رقم خورد چرا که مساله قدس مربوط به فلسطین نیست بلکه مساله تمام امت اسلام است.

وزیر امور خارجه اسبق لبنان متذکر شد: وقتی که کشورهای اسلامی اینگونه متفرق هستند و وحدتی ندارند باید هم شاهد اینگونه اقدامات و چالشها از سوی مستکبران باشیم و جای تعجب ندارد و اینجاست که اهمیت و ضرورت وحدت مشخص می گردد.

عدنان با اشاره به انقلاب اسلامی ایران و پیش بینی ها و موضع گیریهای رهبران ایران در برابر رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: آن زمان که جمهوری اسلامی ایران در برابر این رژیم موضع گرفت معلوم می شود که به خوبی این روزها را دیده و امام خمینی(ره) به درستی فرمودند که  فلسطین باید آزاد شود. تصمیم دیروز رئیس جمهور ایالات متحده نشان داد که جمهوری اسلامی ایران در راه درست حرکت می کند و قطب نمای دقیقی برای همه ماست.

وی ابراز امیدواری کرد که همه حکام و ملت های کشورهای اسلامی در برابر این اهانت و تصمیم نابخردانه، موضع واحد، واکنش سریع و تصمیم درست بگیرند و اسرائیل را به هیچ وجه به رسمیت نشناسند و در برابر این اقدام گستاخانه بایستند.

 

0 نظر