OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت الله اراکی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو: تمدن نوین اسلامی بدون وحدت محقق نمی شود/ اکنون کشورهای اسلامی در دوره جدیدی قرار گرفته‌اند

175 1396/09/15
آیت الله اراکی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو: تمدن نوین اسلامی بدون وحدت محقق نمی شود/ اکنون کشورهای اسلامی در دوره جدیدی قرار گرفته‌اند

شکست تروریسم و داعش تنها شکست تکفیری‌ها نبوده است و این شکست آغاز گسترش تمدن نوین اسلامی در جهان است و این تمدن نیز بدون وحدت میان مسلمانان به وقوع نمی پیوندد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: شکست تروریسم و داعش تنها شکست تکفیری‌ها نبوده بلکه این شکست آغاز گسترش تمدن نوین اسلامی در جهان است و این تمدن نیز بدون وحدت میان مسلمانان به وقوع نمی پیوندد. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب، آیت الله "محسن اراکی" در گفت و گو با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو با اشاره به اینکه امروز(سه شنبه) اولین روز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: سی یکمین کنفرانس وحدت اسلامی ابتدا با سخنرانی رئیس جمهور آغاز شد و در روزهای آینده این مراسم نیز شخصیت‌های برجسته جهان اسلام سخنرانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه کنفرانس وحدت اسلامی امسال با کیفیت و کمیت متفاوتی در حال برگزاری است، افزود: در نخستین روز کنفرانس بحث تعیین جایزه بزرگ وحدت برای افرادی که فعالیت برجسته‌ای در این عرصه انجام داده‌اند مطرح شد و این فعالیت می‌تواند نوشتاری، اجتماعی و فیزیکی باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی شعار سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی است، بیان کرد: اکنون کشورهای اسلامی در دوره جدیدی قرار گرفته‌اند و در عرصه‌های فرهنگی، علوم سیاسی، علوم اقتصادی و روابط اجتماعی تغییرات بسیاری مشاهده می‌شود و اگر تمدن اسلامی به شیوه مطلوبی عرضه شود می‌تواند برادری، صلح و عدالت را به بشریت ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه امام زمان(عج) حکومت عدل جهانی را برپا خواهند کرد، خاطرنشان کرد: امروزه ما وظیفه داریم تمدن اسلامی را در جامعه پیاده کرده و جوان ایرانی را به آینه تمام نمای جوان متمدن اسلامی تبدیل کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه تمامی اقشار جامعه باید به بهترین نمونه تمدن اسلامی تبدیل شوند، تصریح کرد: حرکت انقلاب اسلامی یک روند در جهت مخالف استکبار جهانی و کفار بوده است و امروزه دشمنان با تولیدات، حجاب و اعتقادات مردم جمهوری اسلامی مشکل دارند.

وی با اشاره به اینکه تمدن غرب تمدن دیگر ستیزی است و توانایی تحمل قدرت دیگر را ندارند، یاد آور شد: در گذشته نیز کشورهای غربی زمان حمله به سایر کشورها فرهنگ و زبان آن کشور را نیز تغییر می‌دادند ولی مسلمانان هیچ‌گاه و در هیچ جنگی فرهنگ و زبان خود را به مردم آن کشور تحمیل نکردند.

آیت الله اراکی افزود: شکست تروریسم و داعش تنها شکست تکفیری‌ها نبوده است و این شکست آغاز گسترش تمدن نوین اسلامی در جهان است و این تمدن نیز بدون وحدت میان مسلمانان به وقوع نمی پیوندد، همچنین وحدت هویتی مسلمانان در آینده به وحدت فرهنگی تبدیل خواهد شد و پس از آن به تمدن اسلامی تبدیل می‌شود که دشمن از این موضوع آگاه است و به تفرقه‌ افکنی میان مسلمانان پرداخته است.

وی ادامه داد: امروزه دشمنان هر اتفاق و جنگی که در کشورهای مختلف به وجود می‌آید را به جنگ میان شیعه و سنی ربط می‌دهند و این نشان از ترس دشمن از وحدت مسلمانان دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه جهان غرب و استکبار جهانی تلاش می‌کند ارزش پیروزی جمهوری اسلامی و مسلمانان را در جبهه مبارزه با تکفیری‌ها را کم کند، اضافه کرد: این پیروزی نشانگر قدرت جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت است و برتری بر تکفیری‌ها فقط برتری نظامی نبوده و اگر برتری‌های فرهنگی و باورهای مردمی نیز نبود هیچ‌گاه نمی‌توانستیم داعش را شکست دهیم و این بیانگر این است که منطقه آماده یک تحول عظیم است.

وی اظهار کرد: عربستان در دهه گذشته بیش از 80 میلیارد دلار برای جنایات هزینه کرده‌اند و اگر سایر کشورهای منطقه را نیز در نظر بگیریم به یک عدد و مبلغ بزرگی می‌رسیم که با آن می‌‌توانستیم تمام منطقه خاورمیانه را آباد کنیم.

آیت الله اراکی ضمن قرائت حدیثی از امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه رسیدن به هیچ هدفی بدون نیت قوی ممکن نیست، عنوان کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی نیازمند اعتقاد به خداوند و استفاده از آموزه‌های دینی هستیم و پیروزی جبهه‌های مقاومت به ما ثابت کرد که اگر برای موفقیت در کاری همت داشته باشیم می‌توانیم دشمن را نابود کنیم

وی با اشاره به لزوم ورود معادلات الهی در کارهای روزمره، مطرح کرد: اعتراض آمریکا به تحول نظامی و ساخت موشک ایران بیانگر این است که دشمن امروزه به قدرت جمهوری اسلامی پی‌برده و از وحدت کشورهای اسلامی منطقه وحشت دارند و اگر مردم اسلام را بفهمند و به آن عمل کنند می‌توانند در عرصه‌های مختلف بر دشمن غلبه کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به تشکیل صندوق وقف بین کشورهای اسلامی، اظهار داشت: مسئله وقف می‌تواند در پایه گذاری حکومت اسلامی تاثیر بسیاری داشته باشد و طرح راه‌اندازی صندوق وقف امروز در راستای ارائه خدمات علمی، فرهنگی و اجتماعی به تمامی مسلمانان در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ارائه شد.

 

0 نظر