OT UpcomingEvents

20

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

نماینده پارلمان غنا در اختتامیه کنفرانس وحدت: امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل هستیم

438 1396/09/16
نماینده پارلمان غنا در اختتامیه کنفرانس وحدت: امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل هستیم

عبدالمحمد مبارک، نماینده پارلمان غنا گفت: امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل و نیازمند تقویت همبستگی در برابر چالش های جهان اسلام هستم.

به گزارش روابط عمومی، عبدالمحمد مبارک نماینده پارلمان غنا در مراسم اختتامیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که عصر امروز پنج شنبه 16 آذر ماه در سالن همایش های صداو سیما برگزار شد، بیان داشت: مهمترین چالشی که امروز با آن مواجه هستیم اختلاف و تفرقه در میان امت اسلامی.

وی افزود: آنچه امروز در اورشلیم با تصمیم رئیس جمهور آمریکا اتفاق افتاد، تمام امت اسلامی متفق هستند که باید با این اقدام مبارزه کنند و آن را محکوم کنند.

 

نماینده پارلمان غنا با یان این که امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل و تقویت همبستگی در برابر چالش های جهان اسلام، هستیم اظهار داشت: ما در کشور غنا مذاهب گوناگون کنار همدیگر زندگی می‌کنند و مشکلی با همدیگر ندارند لذا ممکن است امت اسلامی نیز دیدگاه های مختلف داشته باشند اما همه ما مشترکات فراوان داریم و مشکل اصلی در دنیای اسلام، سیاسی است.

مبارک خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در ریاض کنفرانس وزرای دفاع برگزار شد اما از ایران دعوت نشد در حالیکه ایران قدرت بزرگ منطقه است و برای برقراری تامین امنیت تمامی کشورهای اسلامی باید متحد شوند.

 

وی گفت: امروز عربستان مسلمانان سنی را در یمن می کشد و در سوریه و لیبی هم مشکل سیاسی است و باید برای مقابله با این چالش‌ها راهکار ارائه دهیم.

نماینده پارلمان غنا با ارائه پیشنهاداتی برای بهره برداری از برگزاری این کنفرانس ها، بیان داشت: دشمنان اصلی ما اسرائیل و آمریکا و رسانه‌های غربی هستند که از ابزارهای خود استفاده می‌کنند تا بتوانند با دروغ پراکنی در میان مذاهب ما اختلاف ایجاد ‌کنند. 

 

وی ادامه داد: ما باید در علوم و فناوری پیشرفت داشته باشیم و ببینیم چه میزان در این حوزه سرمایه گذاری کرده ایم. بنابراین برای شکست دشمن در علم و فناوری باید ارتقا پیدا کنیم و آن را صادر کنیم. یکی از موارد مهم و اثرگذاراین است که ائمه جمعه و جماعات و علما از کشورهای مختلف به این کنفرانس ها دعوت شوند. راه‌های درازمدت دیگری همچون ایجاد بانک مرکزی و پول مشترک، برداشتن محدودیت‌های ویزایی میان کشورهای اسلامی از جمله این راهکارهاست.

 

مبارک یادآور شد: کنفرانس وحدت ایران پیام زیبایی دارد که باید این پیام را خارج از دنیای اسلام به زبان های مختلف ببریم و از رسانه ها برای مقابله با دشمن و توطئه های آنها استفاده کنیم.

 

0 نظر