OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

شیخ نعیم قاسم، در کنفرانس بین المللی وحدت: آمریکا محور شرارت و ایران محور مقاومت است / سقوط داعش سقوط تفکر پشت سر آن بود

216 1396/09/14
شیخ نعیم قاسم، در کنفرانس بین المللی وحدت: آمریکا محور شرارت و ایران محور مقاومت است / سقوط داعش سقوط تفکر پشت سر آن بود

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد : تمدن اسلامی با تشکیل حکومت یا جنبش و گروه اسلامی محقق می شود. 

به گزارش روابط عمومی، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد گفت:حکومت اسلامی می تواند تمدن نوین اسلامی را محقق کند که پیرو اسلام ناب محمدی بوده و اسلام را در تمام عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... اجرا کند. اگر هم تشکیل حکومت اسلامی محقق نشود باید ایجاد تمدن نوین اسلامی را از طریق گروه ها و جنبش های اسلامی دنبال کرد.

شیخ قاسم با تأکید بر این که ایجاد تمدن نوین اسلامی نیازمند تبیین و معرفی نمونه ای از حکومت و جنبش اسلامی است، خاطرنشان کرد: این نمونه باید جذابیت داشته و بتواند افراد را به خود جذب کند. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران بهترین نمونه از حکومت اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است. چون این حکومت اندیشه های مختلفی همانند مردم سالاری دینی را مطرح می کند تا بر جامعه اسلامی تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: حزب الله لبنان نیز نمونه ای بارز از جنبش و گروه اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است. چون این گروه اسلامی توانست نمونه مقاومت را ارائه دهد. حزب الله در برابر صهیونیست ها ایستادگی کرد و به جوانان آموخت که نباید در برابر ظلم سکوت کنند. 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به این که جهان استکبار با نمونه بودن ایران و حزب الله برای دیگر جوامع اسلامی مخالف است، گفت: خیال نکنیم دشمنی آمریکا و صهیونیست ها با ایران به سبب مسائل سرزمینی است بلکه دشمنی اصلی به خاطر این است که امروز ایران و حزب الله نمونه ای از حکومت و گروه اسلامی را برای امت اسلامی و حتی غیر اسلامی معرفی کرده اند.

وی با یادآوری این موضوع که آمریکا و سعودی ها می خواهند به جای اسلام ناب محمدی، اسلام سعودی را جایگزین کنند، تأکید کرد: سعودی ها و آمریکایی ها برای این که بتواند اسلام سعودی را جایگزین اسلامی ناب محمدی کنند میلیاردها دلار هزینه کردند ولی به نتیجه خاصی نرسیدند. آن ها نتوانستند با نمونه بودن ایران مقابله کنند. البته ممکن است در گوشه و کنار کارهایی انجام داده باشند ولی نمی توانند محور مقاومت به رهبری ایران را از هدف اصلی خود دور کنند.

شیخ قاسم با بیان این که محور مقاومت به سبب مقابله با تکفیری ها در عراق، سوریه، لبنان و... خود را در تاریخ ثبت کرد، اذعان داشت: شاید سقوط داعش در ظاهر نظامی بود ولی باید دانست سقوط یک تفکر است که پشت سر داعش قرار دارد. امروز استبداد سعودی هر چقدر هم بتواند تروریست ها را تجهیز کند باید بداند، نمی تواند در حرکت محور مقاومت خللی ایجاد کند.

وی افزود: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی با اتحاد خود محور شرارت را علیه محور مقاومت تجهیز می کنند. ولی پرسش ما این است که چرا آمریکا و اسرائیل غاصب با یکدیگر متحد شوند ولی کشورهای اسلامی اتحاد نداشته باشند؟ ما باید وحدت را گزینه اصلی خود قرار دهیم و این وحدت حول محور ایران شکل گیرد. اتحاد با ایران برای رسیدن به اهداف مختلف بسیار مهم است. دشمنان نباید آینده ما را بسازند بلکه خومان برنامه ریزی داشته باشیم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این که وحدت باید براساس عنوان های وحدت تعریف شود، گفت: فلسطین باید مرکز این وحدت باشد. نباید فلسطین فراموش شود. ما هیچ گونه تعاملی با دشمن را نمی پذیریم.

 

0 نظر