OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

حجت الاسلام قپانچی، امام جمعه نجف: تکریم سادات تکریم نبی اکرم(ص) است/ نقش سادات در وحدت جهان اسلام

398 1396/09/16
حجت الاسلام قپانچی، امام جمعه نجف: تکریم سادات تکریم نبی اکرم(ص) است/ نقش سادات در وحدت جهان اسلام

امام جمعه نجف، تکریم سادات را تکریم نبی اکرم(ص) و اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: البته سادات از این که فرزندان پیامبر(ص) هستند نباید در دنیا و آخرت از آن سوء استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام سید صدر الدین قپانچی، امام جمعه نجف در کمیسیون انساب نبوی سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، سادات را شجره طیبه در جهان اسلام دانست و یادآور شد: در روایت آمده تکریم سادات باید به صورت کامل حفظ شود.

وی افزود: تمامی سادات در عراق مهاجر هستند، این سادات در اصل عراقی نیستند بلکه از مدینه به عراق و دیگر کشورها همانند ایران، سوریه، یمن و... مهاجرت کرده اند. سادات بیشتر به سبب ظلم حکومت های بنی امیه و بنی عباس مجبور به مهاجرت شده اند. التبه برخی از این سادات برای تبلیغ به کشورهای دیگر مهاجرت می کرده اند. 

قپانچی با بیان این که سادات دارای برکات هستند، تصریح کرد: بیشتر انقلاب ها و قیام های اسلامی به وسیله سادات شکل می گیرد. برای نمونه امام خمینی(ره)، آیت الله خویی، آیت الله سیستانی و مقام معظم رهبری همگی سادات هستند. رهبران بیشتر تحرکات اسلامی سادات هستند.

وی همچنین از احترام بالای سادات در عراق خبر داد و یادآور شد: سادات عراقی بیشتر اختلافات قبایل را حل می کنند. اگر مشکلی پیش بیاید مردم به سمت سادات می روند تا آن ها میانجیگری کنند. 

امام جمعه نجف، تکریم سادات را تکریم نبی اکرم(ص) و اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: البته سادات از این که فرزندان پیامبر(ص) هستند نباید در دنیا و آخرت از آن سوء استفاده کنند. سادات نیز باید بدانند محبوب ترین افراد در نزد خدا کسانی هستند که تقوای بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قبانچی، از تلاش استکبار برای سوء استفاده از جایگاه سادات در کشورهای اسلامی خبر داد و اظهار داشت: در این زمینه باید هوشیار باشیم. استکبار به دنبال این است که بتواند از جایگاه سادات برای اهداف خود سوء استفاده کند.

وی اضافه کرد: سادات باید بدانند رفتار آن ها توسط مردم رصد شده و از آن ها الگوگیری می کنند به همین دلیل باید در رفتار خود دقت کافی را داشته باشند.

 

0 نظر