سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

14-16 آذر ، 1396

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت‏ الله اراکی در پیش خطبه‎های نماز جمعه تهران: از بین بردن هویت جامعه اسلامی هدف بذر افشانان تفرقه/ با تفرقه افکنان باید مقابله کرد

314 1395/09/26
آیت‏ الله اراکی در پیش خطبه‎های نماز جمعه تهران: از بین بردن هویت جامعه اسلامی هدف بذر افشانان تفرقه/ با تفرقه افکنان باید مقابله کرد

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از بین بردن هویت جامعه اسلامی را از اهداف کسانی که بزر تفرقه و اختلاف میان امت اسلامی می‎افکنند، عنوان کرد و تصریح نمود: با این گروه‎ها باید مقابله کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‎الله "محسن اراکی"، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در پیش خطبه‎های نماز جمعه این هفته تهران، طی سخنانی به بیان ویژگی‎های امت واحده از دیدگاه قرآن و روایات پرداخت.

وی ضمن تأکید بر تبعیت از دستورات نبی اکرم(ص)، امت واحده را امتی دانست که در آن درگیری، اختلاف، نزاع و فتنه نباشد.

آیت‎الله اراکی، با بیان این‎که پیروی از رسول خدا(ص) سبب می‎شود تا فرد فرزند معنوی ایشان شود، اظهار داشت: فرزندان معنوی نبی اکرم(ص) در حقیقت فرزندان حقیقی‎شان هستند که ممکن نیست از هم جدا شده و با یک‎دیگر نزاع کنند. چون با یک‎دیگر برادر هستند.

وی اضافه کرد: افراد چنین امتی دارای شخصیت واحدی بوده و همواره یک امام خواهند داشت؛ امامی که انتخاب الهی باشد و همه زیر پرچم ایشان حرکت می‎کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، پیامبر(ص) را رهبر امت اسلامی دانست و گفت: اهل‎بیت(ع) نیز برترین شاگردان ایشان هستند.

وی یادآور شد: اگر ما مدعی هستیم دارای جامعه محمدی، علوی، فاطمی، حسنی و حسینی هستیم، باید یک دل و یک دست باشیم. همچنین در یک مسیر حرکت کنیم. هفته وحدت نیز به دنبال تحقق همین هدف است.

آیت‎الله اراکی، صفا، پاکی، خضوع و خشوع، عمل به دستورات الهی و نبی اکرم(ص) را از اوصاف امت واحد برشمرد و اظهار داشت: در چنین امتی شاهد درگیری، خونریزی، کشتار و دیگر جنایات نخواهیم بود؛ چون همه خود را برادر می‎دانند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از بین بردن هویت جامعه اسلامی را از اهداف کسانی که بذر تفرقه و اختلاف میان امت اسلامی می‎افکنند، عنوان کرد و تصریح نمود: با این گروه‎ها باید مقابله کنیم.

وی تأکید کرد: بذر افشانان تفرقه در جامعه اسلامی مثلث شوم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است. در برابر این‏ها باید هوشیار باشیم و گرفتار فتنه و دام نشویم.

آیت‎الله اراکی، با دعوت جامعه اسلامی به همگرایی، چنین جامعه‎ای را مدافع احکام الهی و نبوی بیان کرد.

وی در پایان سخنان خود، رهبر معظم انقلاب را پرچمدار وحدت دانست و برای رسیدن امت اسلامی به وحدت اظهار امیدواری کرد.

 

 

 

 

0 نظر