سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

14-16 آذر ، 1396

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

دیدار جمعی از علمای آفریقا با آیت‏ الله اراکی

245 1395/09/26
دیدار جمعی از علمای آفریقا با آیت‏ الله اراکی

 جمعی از علمای آفریقایی شرکت کننده در سی امین کنفرانس بین‎المللی وحدت اسلامی ، با "آیت‎الله محسن اراکی"، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در این دیدار که شامگاه بیست و پنجم آذرماه در هتل آزادی انجام شد، شیخ موسی سالم هادی مفتی تانزانیا، شیخ شعیب ابراهیم معاون مفتی مالاوی و جمعی از علمای زیمباوه، کنیا و آفریقای جنوبی حضور داشتند.

 

آیت‎الله اراکی در این دیدار، طی سخنانی بر وحدت میان امت اسلامی تأکید کرد و اظهار داشت: امروزه با توجه به مسائل و بحران‎هایی که گریبان امت اسلامی را گرفته، اتحاد و وحدت میان مسلمانان لازم و ضروری است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مهم‎ترین نوع اتحاد در جامعه اسلامی را اتحاد میان علما دانست.

 

وی یادآور شد: علما باید مسائل و مباحث مربوط به اسلام واقعی را برای مردم بازگو کرده و مشکلات را حل و فصل کنند.

آیت‎الله اراکی، همچنین از آمادگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای پذیرش دانش پژوه در مباحث مربوط به تقریب از کشورهای مختلف اسلامی به ویژه کشورهای آفریقایی خبر داد و گفت: باید میان نخبگان و استادان کشورهای اسلامی رفت و آمد مستمری صورت گیرد.

 

وی همچنین بر برگزاری دوره‎های آموزشی و نشست‎های علمی میان نخبگان جامعه اسلامی تأکید کرد و اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی آماده همکاری برای برگزاری همایش‎ها و نشست‎ها در جهت تقریب است.

0 نظر