سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

14-16 آذر ، 1396

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

تصمیمات عملی و اجرایی برای مقابله با جریانات تکفیری گرفته شود

248 1395/09/25
تصمیمات عملی و اجرایی برای مقابله با جریانات تکفیری گرفته شود

 دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت با اشاره به ضرورت جدی مبارزه با جریانات تکفیری گفت:برای مبارزه و مقابله با این نوع جریانات باید اقدامات عملی و اجرایی خوبی گرفته شود.

 

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،حجت الاسلام اختری در ادامه سخنرانی های روز اول کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اظهار داشت:در کمیسیونهای تخصصی این کنفرانس بین المللی حتما سعی شود که اقدامات جدی و عملی گرفته شود تا برای سال آینده به عنوان یک تکلیف به آن عمل کنیم.

وی گفت: خداوند خودش در قرآن فرموده اند که تفرقه افکنان را شناسایی کنید و از آنها براعت بجویید و اینک این وظیفه ما است که به فرموده خدا عمل کنیم و با تفرقه افکنان اتمام حجت کنیم و آنها را از خود دور کنیم.

حجت الاسلام اختری در ادامه افزود:برخی از خود کشورهای اسلامی که خود را سردمدار کشورهای اسلامی هم می دانند، عامل اصلی فتنه و تفرقه شده اند و حتی بزرگانشون در نماز جمعه به صراحت اعلام میکنند که باید شیعیان را کشت.

وی گفت: تا زمانی که سردمداران همین کشورهای اسلامی خودشان به آلت دست دشمنان اسلام تبدیل شده اند نمی توان به وحدت رسید و امیدواریم هرچه زودتر سر عقل بیایند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت در ادامه به هجمه های رسانه ای و مجازی دشمنان هم اشاره کرد و گفت:در مقابل این هجمه ها ما هم باید رسانه های وحدت ساز را ایجاد کنیم و در مقابل این همه رسانه تفرقه افکن مقابله کنیم.

وی در پایان از علما، بزرگان و سردمداران کشورهای اسلامی خواست که جلوی گمراهی جوانان را بگیرند چرا که گمراهی جوانان و عدم آگاهی آنها به برخی از مسائل، باعث بروز جریانات تکفیری شده است

0 نظر