OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

مولوی عبدالحمید: بهترین و تنهاترین راه نجات امت اسلامی وحدت و پذیرفتن یکدیگر است/ قدرتهای استکباری و تکفیری، بیداری اسلامی را تهدید می کنند

949 1395/09/27
مولوی عبدالحمید: بهترین و تنهاترین راه نجات امت اسلامی وحدت و پذیرفتن یکدیگر است/ قدرتهای استکباری و تکفیری، بیداری اسلامی را تهدید می کنند

عالم برجسته اهل سنت ایران با بیان این که وجود مقدس رسول مکرم اسلام، بهترین الگوی وحدت و همدلی است، گفت: امروز با خطر تعصبات جاهلانه، افراط، تنگ نظری و تکفیر در دنیای اسلام مواجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان در مراسم اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی با تقدیر از برگزار کنندگان این کنفرانس که برای امت اسلامی چاره اندیشی و فکر می کنند، افزود: بهترین الگوی ما سیره سیدالمرسلین نبی مکرم اسلام(ص) است که ظرفیت بالا برای اتحاد مسلمین دارند همانطور که مردم دنیا را هدایت کردند.

وی ادامه داد: پیامبر اسلام با اخلاق و رفتار خود مردم را به اسلام دعوت کردند چرا که رحمت وسیع داشتند و همین روحیه و اخلاق الهی بود که باعث گرویدن مردم به دین اسلام شد.

این عالم برجسته اهل سنت با تاکید به ظرفیت بالای سیره رسول خدا برای الگو و سیره بودن به امت اسلامی، اظهار داشت:دین اسلام دین وسیع با دید باز و ظرفیت بالایی است که می توانیم با همه جهانیان در صلح و دوستی زندگی کنیم اما ما از ظرفیت بزرگ این دین کمتر استفاده می کنیم.

مولوی عبدالحمید با اشاره به این که امروز در شرایط حساسی زندگی می کنیم، بیان داشت: امروز از یک طرف شاهد بیداری اسلامی هستیم و از سویی دیگر قدرتهای غاصب و استعمارگر این بیداری را با ایجاد و حمایت از گروه های تکفیری و افراطی تهدید می کنند چرا که بیداری اسلامی منافع این قدرتها را قطع می کند و آنها می خواهند با تفرقه امت اسلامی را از هم دور کنند و به منافعشان برسند.

وی افزود: در این شرایط حساس باید سازوکار جدیدی به عرصه بیاید، حوزه های علمیه ومدارس دینی باید دیدشان را وسیع تر کنند و سیره حضرت رسول را الگوی خود قرار دهند چرا که امروز با تعصبا جاهلانه، افراط، تنگ نظری و تکفیر روبرو هستیم که در همه گرایش ها موجود است.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان معتقد است: با پذیرفتن همدیگر، درک متقابل و تدبیر در رابطه با تکفیر و افراط گرایی و رعایت حقوق اقلیت های دینی و قومی از این فرصت و ظرفیت عظیم برای وحدت و همدلی استفاده کنیم.

مولوی عبدالحمید از رهبر معظم انقلاب برای فتوای تاریخی در حرام دانستن توهین به همسران پیامبر و حرمت اهانت به مقدسات دیگر مسلمانان قدر دانی کرد و پیشنهاد داد کنفرانس وحدت در سالهای آینده با سازوکار جدید و برنامه های جدیدتری برگزار شود و بتواند در تحقق وحدت امت موفق باشد.

 

0 نظر