OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

یکی از علمای شیعه کشور پاکستان:اکثر جنگ های کشور پاکستان سیاسی است و ربطی به مذاهب ندارد

676 1395/09/27
یکی از علمای شیعه کشور پاکستان:اکثر جنگ های کشور پاکستان سیاسی است و ربطی به مذاهب ندارد

سید نیاز نبوی در سخنرانی خود در اختتامیه سی امین اجلاس وحدت اسلامی گفت:کشور پاکستان با جمعیت بیش از 200 میلیونی که حدد 30 درصد آن را شیعیان تشکیل میدهند توانسته است وحدت و وفاق خوبی را ایجاد کند.

وی گفت: علی رغم حاشیه ها و هجمه های رسانه ای مبنی بر اینکه جنگ های داخلی در پاکستان مذهبی و دینی است باید گفت: این جنگ ها اکثرا سیاسی هستند و هیچ ربطی به دین و مذهب ندارد.

سید نیاز نبوی ادامه داد: شورای همبستگی دینی در این کشور وجود دارد که هدف و مأموریت آن ایجاد وحدت و جلوگیری از هرگونه اختلاف دینی است.فکر می کنم تا حدود زیادی در این مسیر موفق بوده ایم اما باید بیش از این تلاش شود.

وی با بیان اینکه از سوی هر دو مذهب شیعه و سنی تلاشهای زیادی برای وحدت انجام می شود گفت:در کشور پاکستان حدود 15 هزار مدرسه دینی وجود دارد که بیش از 15 میلیون نفر از طلاب دینی در آن به تحصیل مشغول هستند و هدف ما این است که اتحاد را در بین این ظرفیت عظیم ایجاد کنیم.

سید نیاز با اشاره به اینکه در کشور پاکستان مذهب سنی در اکثریت است اما به آداب و رسوم شیعیان هم احترام گذاشته می شود گفت:در این کشور روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل رسمی هست و اگر در این روزها به پاکستان سفر کنید خواهید دید که حتی غیر شیعیان هم این روز را محترم می شمارند.

 

 

0 نظر