چاپ کردن این صفحه

آیت الله اراکی در نشست هیئت امناء اتحادیه زنان مسلمان: اتحادیه زنان مسلمان در جهت شکوفایی استعدادهای بانوان تلاش کند

509 1395/09/27
آیت الله اراکی در نشست هیئت امناء اتحادیه زنان مسلمان: اتحادیه زنان مسلمان در جهت شکوفایی استعدادهای بانوان تلاش کند

 دبیرکل مجمه جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ضعف فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را یکی از مشکلات اساسی بانوان مسلمان عنوان کرد و گفت:بانوان مسلمان در پرتو اتحادیه زنان مسلمان، فعالیت و حضور فرهنگی و اجتماعی خود را پر رنگ کنند.

 به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، نشست هیئت امناء و اعضای مجمع عمومی اتحادیه زنان مسلمان بعداز ظهر امروز شنبه 27 آذر ماه با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و به ریاست خانم طوبی کرمانی در هتل آزادی تهران برگزار شد.

آیت الله محسن اراکی در این نشست به جایگاه والای زنان در اسلام اشاره کرد و بیان داشت: امروز با یک مشکل اساسی مواجه هستیم و آن ضعف فعالیت های اجتماعی و فرهنگی زنان مسلمان است. بنابراین یکی از اولویت های ما باید نسبت به نقش ارزنده بانوان و آگاه ساختن آنان نسبت به توانمندی ها و استعدادهایشان است.

وی افزود: هنوز زنان مسلمان به نقش والا و تاثیرگذاری خود و فعالیت هایشان واقف نیستند و نمی دانند که چه نقش در حل مسائل و مشکلات که جوامع با آن روبرو هستند، دارند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که زنان مسلمان نقش مهم و اثر گذار در تحول جوامع و تربیت نسلی عفیف و با فضیلت دارند، گفت: استعداد و ظرفیت وتوانی که در بانوان ما وجود دارد یک گنجینه انسانی و بشری به شمار می رود که نباید بیش از این، از آن غافل شویم بلکه باید از توانمندیهای بانوان در عرصه های مختلف استفاده کنیم.

آیت الله اراکی همچنین از حضور پر رنگ و فعالیت اثر گذار بانوان در فعالیت های مجمع تقریب همچون راه اندازی سازمان خیر اسلامی به عنوان مصادیق این ظرفیت یاد کرد و افزود: هر کدام از اعضای اتحادیه زنان مسلمان که بتواند در کشور خود نسبت به راه اندازی چنین موسسات خیریه برای کمک به مردم و مناطق محروم اقدام کند، مجمه تقریب از این اقدامات حمایت می کند.

وی با تاکید بر نقش مهم و اساسی بانوان در تربیت نسلی تقریبی و فرزندانی که آشنا به مسائل تقریب باشند، تصریح کرد: تربیت فرزندانی قرآنی، عفیف، مومن و با فضیلت در سایه و تلاش مادرانی عفیف و با فضیلت اتفاق می افتد و باید این نکته مورد توجه بانوان مسلمان به ویژه اعضای اتحادیه قرار گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه از فعالیت های اتحادیه بانوان مسلمان قدردانی کرد و پیشنهاد داد: هیئت امناء اتحادیه، ایده ها، برنامه ها و پیشنهادات خود را در رابطه با فعالیت های بانوان در جامعه ارائه دهند و کارایی اتحادیه را بالا ببرند زیرا هنوز بسیاری از بانوان مسلمان به قدت و استعدادهای بالای خود واقف نیستند  و باور ندارند.

آیت الله اراکی خاطرنشان کرد: همه ما در برابر سرنوشت و آینده امت های اسلامی مسئولیم و نمی توانیم بی تفاوت باشیم و در این میان نقش بانوان یک نقش بی بدیل و اثر گذار است که اگر کارهای مهمی انجام دهند بدون تردید کمک بزرگی کرده اند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که اتحادیه زنان مسلمان بتواند در ادامه یک مجموعه به هم پیوسته و فعال باشد و کارهای بزرگی در کشورهای مختلف به ویژه در زمینه زنان و کودکان انجام دهد و شاهد اثر گذاری فعالیت های آن باشیم.

 

0 نظر