OT UpcomingEvents

20

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

پیروزیهای اخیر مقاومت بر تروریستهای تکفیری، نوید بازگشت عقلانیت است

323 1396/09/13
پیروزیهای اخیر مقاومت بر تروریستهای تکفیری، نوید بازگشت عقلانیت است

شرکت کنندگان در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی روز دوشنبه با حجت الاسلام و المسلمین "سید حسن خمینی" دیدار کردند.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در ابتدای این دیدار آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب ضمن تبریک اعیاد پیش رو طی سخنانی اظهار داشت: بار دیگر دور هم جمع شده ایم تا بر قضیه وحدت و حل مشکلات جهان اسلام تأکید کنیم.

 

وی تأکید کرد:بر اساس آیات مختلف قرآن کریم مسأله وحدت از اهمیت زیادی بر خوردار است و حزب الله حزب غالب است و همه مسلمین پیروز هستند.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین "سید حسن خمینی"، ضمن تبریک به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع)، گفت: از تلاشهای آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب قدردانی می کنیم که جمعی از علاقه مندان به اندیشه بلند امام راحل(ره) و آرمانهای اسلامی را گرد هم آورده اند تا پیرامون مسائل مهم جامعه اسلامی با هم صحبت کنند.

 

وی به روح پاک امام راحل و تمامی شهدای تاریخ اسلام به خصوص شهدایی که در راه مقابله با موج تروریسم و تکفیر، جان خود را فدا کرده اند، درود و رحمت فرستاد.

 

نوه امام راحل(ره) در ادامه به تفسیر این آیه قرآن"قل هو القادر علی ان یبعث علیکم عذابا من فوقکم او من تحت ارجلکم او یلبسکم شیعا" پرداخت و گفت: طبق این آیه خداوند قادر است عذاب را از آسمانها و از زیر پاهایمان بر ما نازل کند و آن عذابی که برای مسلمانان از همه سخت تر است، پراکندگی است؛ خدا نکند گرفتار اندیشه پستی شویم که کشتن مسلمانان را "قربت خدا" تصور کند و خدا نکند پراکندگی بر جان و روح ما سیطره یابد.

 

وی ادامه داد: ما باید از این بترسیم که جامعه اسلامی گرفتار حاکمان ظالم و بی خرد بشود، آنهایی که حاضرند به خاطر حفظ یک جریان تررویستی میلیونها دلار به دشمنان کمک کنند. ممکن است بساط حکومتی جهالت برچیده شود، اما این جهالت در عمق روح ملت ها از بین نمی رود و این وظیفه اندیشمندان و علمای اسلامی است که با آن مبارزه کنند.

 

سید حسن خمینی با طرح سؤالی گفت:کدامین دوره حیات رژیم صهیونیستی، مانند سالهای اخیر با آرامش قرین بوده است؟ روزی قرار بود بیت المقدس را آزاد کنیم، اما آدرس منازل همدیگر را به ما دادند و به روی هم آتش گشودیم؛ هرچه اندیشمندان گفتند، کار این گروههای تکفیری نهایت ندارد کسی گوش نداد.

 

وی افزود:در جهان اسلام بزرگترین لطف به کسانی شد که می خواستند قلب ها به اسلام نزدیک نشود؛ به خودمان مشغول شدیم، به تریبون های صهیونیستی اجازه دادیم به اسلام هراسی دامن بزنند و مسلمانان را در خوف قرار دادیم. 

 

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز رگه هایی از بازگشت عقلانیت به چشم می خورد و پیروزی های اخیر برادران ما بر تکفیری ها در سوریه و عراق نویددهنده این امر است.

 

سید حسن خمینی افزود: بزرگترین تلاش را ایران و در رأس آن مقام معظم رهبری(دام ظله) در مقابله با تکفیر کردند، مردم ایران هزینه ها کردند تا جهان اسلام را متوجه این نکته بکنند که مسیر ستیز همان وعیدی است که در آیات قرآن آمده است.

 

وی با بیان اینکه پیروزی بر داعش نوید بازگشت عقلانیت را می دهد گفت: شرط اول توفیق در این مسیر این است که ما باید کینه ها را از دل ببریم؛ همه با هم برادر و همراهیم اما این به معنای کنار گذاشتن عقاید افراد نیست؛ شیعه قرار نیست سنی شود و سنی قرار نیست شیعه شود اما باید توجه کنیم که دشمن بزرگتری برای ما وجود دارد.

 

سید حسن خمینی با بیان اینکه رمز عبور از بحران، وحدت است، گفت: تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب که اهل سنت آمریکایی و تشیع انگلیسی هر دو مانند دو لبه قیچی اندیشه متعالی پیامبر (ص) را هدف گرفته اند، یک واقعیت است؛ باید از جمود جاهلانه دست برداریم و واقعیتها را ببینیم؛ به مقدسات هم توهین نکنیم، دست هایمان را در دست هم قرار دهیم و دلهایمان را به هم گره بزنیم.

 

وی افزود: وقتی یک هدف، یک خدا، یک پیامبر، یک کتاب و یک قبله داریم و یک آینده پیش روی همه ماست، راهی نداریم جز اینکه واحد باشیم، کینه ها را کنار بگذاریم و تدبیر کنیم.

 

نوه بزرگوار امام راحل اظهار داشت:خدا را بر نعمت پیامبر (ص) و اهل بیت(علیهم السلام) و الطاف بی کرانی که بر ما نازل کرده شاکریم و از او می خواهیم ما را از عذابی که می تواند از ناحیه تفرقه نازل شود در امان بدارد؛ اگر خدا را نصرت دهیم خداوند هم ما را نصرت می دهد، ولی اگر با دستور خدا مقابله کنیم قانون الهی این است که به عذاب گرفتار شویم؛ وی در پایان ابراز امیداری

 

0 نظر