OT UpcomingEvents

20

سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

3-5 آذر ، 1397

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت الله اراکی در گفت و گو با شبکه اول سیما:

2141 1393/10/16
آیت الله اراکی در گفت و گو با شبکه اول سیما:

 آنچه دل رسول اکرم(ص) را شاد می کند وحدت مسلمانان است.

آیت الله اراکی در گفت و گو با شبکه اول سیما: آنچه دل رسول اکرم(ص) را شاد می کند وحدت مسلمانان است.

 دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: آنچه دل رسول اکرم(ص) را شاد می کند وحدت مسلمانان است و آنچه دل رسول اکرم(ص) را ناراحت و ناخشنود می کند تفرقه است.

  به گزارش خبرنگار تقریب، آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب روز سه شنبه در گفت و گو با برنامه آفتاب شرقی شبکه اول سیما ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: امروز وحدت امت اسلامی به چندین دلیل اهمیت دارد.  جهان اسلام بعد از تحمل رنج استعمار که ابتدا به صورت تهاجم نظامی و سیاسی بود و بعد از مرحله تهاجم غرب به جهان اسلام به صورت تهاجم فرهنگی خود را نشان داد که بدترین نوع تهاجم غرب به جهان اسلام بود و طی سال های اخیر نیز این تهاجم به صورت تحریم اقتصادی خود را نشان داده است و هدف غرب از تحریم اقتصادی ایران فقط جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه همه کشور های اسلامی را با این تحریم ها هدف قرار داده است.

 وی با بیان اینکه نقطه مشترک همه کشورهای اسلامی اسلامیت است، اظهار داشت: استکبار جهانی در قرن اخیر رژم صهیونیستی در قلب جهان اسلام ایجاد کرد و این رژیم ابزاری برای تسخیر کشورهای اسلامی و محو کردن هویت اسلامی جهان اسلام است زیراغرب احساس می کند که تنها رقیب آنها در دنیای کنونی اسلام و تفکر اسلامی است.   

 آیت الله اراکی در ادامه با اشاره به اینکه رژیم صیونیستی با هدف از بین بردن هویت اسلامی در منطقه ایجاد شده است اظهار داشت: تنها راهی که غرب می تواند اقتدار خود را در کشور های اسلامی نشان دهد از بین بردن هویت اسلامی است و اگر هویت اسلامی از بین برود غرب می تواند بر جهان اسلام تسلط یابد و ابزار آن هم ایجاد رژیم صهیونیستی بود.

 وی افزود: ویران کردن شهر ها، کشتن کودکان و زنان جزء سیاست کلی رژیم صهیونیستی است تا بدین وسیله بتواند ترس و هراس را در دل کشور های اسلامی ایجاد کند و به خواسته های خودش جامعه عمل پوشاند.

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه اراده مؤمن در برابر اراده مستکبر به هیچ وجه شکست نخواهد خورد، اظهار داشت: قوام موجودیت جهان اسلام وجود اراده الهی است و اگر واحد نباشیم اراده الهی شکل نمی گیرد و همچنین اگر امت اسلامی دچار تفرقه شد آن اراده ای که که باید در برابر اراده استکبار مقاومت کند شکل نخواهد گرفت اینجاست که مسئله وحدت اهمیت خود را نشان می دهد. 

 وی در ادامه اظهار داشت: در مقابل این مسئله، عده ای دیگر معتقدند که ما باید در برابر اراده غربی ها تسلیم شویم. حال این سوال پیش می آید آیا آنهایی که تاکنون به اراده غربی ها "آری" گفته اند الان به کجا رسیده اند؟ از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون توطئه های بسیاری بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از قبیل کودتای نظامی، جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی و سیاسی اعمال کرده اند اما با این وجود ملت ایران از لحاظ علمی، سیاسی و نظامی قدرت اول منطقه است اما در مقابل می بینیم که تسلیم شدن برخی کشور های منطقه در برابر اراده آمریکا چه سودی برای آنها داشته است. برای نمونه اگر به عربستان سعودی نگاه کنیم می بینیم که فقر و عقب ماندگی در روستاهای آن یداد می کند اما روستاهای ما در مقابل آنها بسیار آباد تر ستند.

 دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون وضعیت ترکیه نیز اظهار داشت: وقی یک جریان اسلام مقاوم در برابر غرب توسط جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت غرب به این فکر افتاد که یک جریان اسلامی مقابل ایران ایجاد کند بنابراین رژیم اسلام گرای کنونی ترکیه با این هدف ایجاد شد البته این جریان در ظاهر اسلامی است و در درون خالی و تهی از اسلام است.

 وی افزود: در سال های اخیر غرب تلاش کرد تا جریان های اسلام گرای منطقه بویژه در شمال افریقا را به ترکیه گره بزند و برای تحقق این منظور وضع اقتصادی ترکیه را بهبود بخشیدند و سرمایه گذاری های کلانی را در ترکیه آغاز کردند تا بتوانند رژیم به ظاهر اسلام گرای این کشور را به عنوان یک الگو در منطقه معرفی کنند.

 آیت الله اراکی در ادامه با تأکید بر اینکه کار تقریب یک واجب دینی است اظهار داشت: ما اگر اختلاف کنیم و جنگ راه بیاندازیم نام رسول الله(ص) و قرآن کریم از بین می رود و در مجموع هویت اسلامی ما نابود خواهد شد.

 وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) با اهل سنت زندگی می کردند لذا ما باید رفتار آنها را الگو قرار دهیم، اظهار داشت: عقل و شرع می گوید اگر تشیع کاری کند که منشأ اختلاف شود و اهل سنت نسبت به او خشم و دشمنی کند قطعا این رفتار وی از سوی ائمه اطهار(ع) مطرود است و در آن طرف هم اگر اهل سنت کاری کند که شیعه نسبت به او کینه و خشم بگیرد این مسئله قطعا مطلوب و رضایت رسول اکرم(ص) نیست. 

 دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه ما مسلمانان نباید کاری انجام دهیم که موجب خشنودی دشمن شویم، اظهار داشت: دامن زدن به اختلافات موجب شادی دشمنان می شود زیرا ایجاد اختلاف باعث تضعیف مسلمانان شده و در نتیجه دشمن می تواند بر ما تسلط یابد.

 وی در پایان تأکید کرد: آنچه دل رسول اکرم(ص) را شاد می کند وحدت مسلمانان است و آنچه دل رسول اکرم(ص) را ناراحت و ناخشنود می کند تفرقه است.

 

0 نظر