سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب تأکید کرد: برگزاری کنفرانس وحدت، اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی ایران در مقابل جریانهای تکفیری است.

در مراسم اختتامیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در سالن همایش های مرکز صدا و سیما برگزار شد، شخصیت های تقریبی تجلیل شدند.

در بیانیه اختتامیه سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی بر ضرورت رويارويي با سياست جديد آمريکا براي يهودي سازي قدس شريف و تسلط بر مقدسات مسلمانان تاکید کرده و ضمن محکومیت شدید این اقدام بر فراگیر شدن این رویارویی توافق کردند و بر این اساس جهان اسلام نيازمند انتفاضه فلسطيني جديدي است که همه کشورهاي خواهان آزادي و حقوق بشر و نيز همه قدرت هاي سياسي و غيره از آن پشتيباني کنند.

آیت الله اراکی تأکید کرد: این حرکت دولت ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی باید سرآغاز انتفاضه جدید ملت فلسطین با حمایت همه ملت های مسلمان و عدالتخواه باشد.

نایب رئیس مجلس عراق در اختتامیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، گفت: برای تحکیم و همبستگی شایسته باید از اخلاق نیکو سخن بگوییم و گفت و گوهای علمی و اعتقادی ما باید بر محور اخلاق و منتهی به وحدت شود.

عضو مجلس شورای ملی اندونزی با تاکید بر اینکه امت مسلمان برای رسیدن به پیروزی و موفقیت نیازمند وحدت است، گفت: در شرایط کنونی که شاهد جاری شدن خون مسلمانان در کشورهای مختلف هستیم، اقلیت‌ها و مردم بسیاری همچنان به دنبال وحدت و صلح میان مسلمانان هستند.

عبدالمحمد مبارک، نماینده پارلمان غنا گفت: امروز نیازمند وحدت بیشتر برای مقابله با اسرائیل و نیازمند تقویت همبستگی در برابر چالش های جهان اسلام هستم.

مشاور نخست وزیر و وزیر سابق امور خارجه اردن با بیان این که امت اسلامی یک امت جوانی است، خاطرنشان کرد: برای این که نشان دهیم تمدن اسلامی دارای برنامه کاملی است باید با تمام توان وارد میدان شویم. طرح تمدن تنها یک تاکتیک نیست بلکه یک راهبرد است و باید مقدمات آن را فراهم کنیم تا جوانان براساس فرهنگ اسلامی رشد و تربیت شوند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: آقای ترامپ بداند که این اقدام، آخرین ضربه به حیات سیاسی ایالات متحده در غرب آسیا و جهان اسلام است و دیری نمی‌گذرد که هیأت حاکمه آمریکا از این اقدام پشیمان خواهد شد؛ زیرا که خشم یک و نیم میلیارد مسلمان را علیه خویش مشتعل خواهد کرد.

وزیر امور خارجه عراق با بیان این که باید وحدت را به صورت عملی اجرا کنیم، عنوان داشت: قرآن کریم بر وحدت میان تمامی امت تأکید می کند و می فرماید از اختلاف و درگیری بپرهیزید و بر ریسمان الهی چنگ بزنید.