سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت‌الله اراکی در نشست ائمه جمعه جهان اسلام: نماز جمعه نماز وحدت است

173 1398/08/25
آیت‌الله اراکی در نشست ائمه جمعه جهان اسلام: نماز جمعه نماز وحدت است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نماز جمعه در حقیقت نماز وحدت مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست ائمه جمعه جهان اسلام که صبح شنبه 25 آبان ماه برگزار شد، خاطرنشان کرد: نشست و تجمع ائمه جمعه از کشورهای اسلامی نشانگر این است که امکان اتحاد امت اسلامی وجود دارد، یعنی ما می‌توانیم صدای واحدی داشته باشیم.

وی تأکید کرد: نماز جمعه در حقیقت نماز وحدت مسلمانان است. خدا می‌فرماید وقتی نماز جمعه برگزار می‌شود، فروش را کنار بگذارید، از این آیه استفاده می‌شود مسلمانان باید در نماز جمعه شرکت کرده و پشت سر یک امام نماز بخوانند.

 

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: نماز جمعه سبب جمع شدن مردم زیر یک پرچم می‌شود، بنابراین یک امام اصلی در هر شهر وجود دارد و این نشانگر وحدت مسلمانان است.

 

وی ادامه داد: اقامه نماز جمعه سبب وحدت می‌شود. امیدواریم این نشست به وحدت امت اسلامی بیانجامد. جمع شدن در یک صف می‌تواند ما را به وحدت برساند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر این‌که علما باید حرف واحدی داشته باشند، پیشنهاد تأسیس اتحادیه جهانی برای خطبای نماز جمعه را داد و گفت: امیدواریم در این زمینه موفق بوده و بتوانیم این اتحادیه را ایجاد کنیم. امیدواریم آیت‌الله حاج علی اکبری بتواند این اتحادیه را ایجاد کند.

 

 

0 نظر