سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

آیت‌الله اراکی در دیدار وزیر اوقاف سوریه:سوریه باید پایگاه اسلام معتدل باشد/ مجمع تقریب به دنبال ایجاد صف واحد مسلمانان علیه استکبار است

165 1398/08/24
آیت‌الله اراکی در دیدار وزیر اوقاف سوریه:سوریه باید پایگاه اسلام معتدل باشد/ مجمع تقریب به دنبال ایجاد صف واحد مسلمانان علیه استکبار است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف سوریه ابراز امیدواری کرد که سوریه پایگاه و قلعه اسلام معتدل باشد و گفت: این امر جز با وحدت میان تمامی گروه‌ها حاکم نمی‎شود.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، محمدعبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه عصر امروز جمعه 24 آبانماه با آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، آیت‌الله اراکی بر اهمیت برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت تأکید کرد و یادآور شد: برگزاری چنین نشست‌هایی می‌تواند ما را از اختلافات دور کرده و به وحدت نزدیک کند.

وی خاطرنشان کرد: مسلماً دستآوردهای کنفرانس بین‌المللی وحدت سبب رسیدن ما به هدف وحدت می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، معرفی و تبیین دشمن مشترک میان مسلمان را از برکات کنفرانس بین‌المللی وحدت برشمرد.

وی تصریح کرد: اقامه نماز وحدت، گفت‌وگو و تبادل نظر میان علمای کشورهای اسلامی و... از فعالیت‌هایی است که می‌تواند جامعه اسلامی را به وحدت نزدیک کند.

آیت‌الله اراکی ضمن تأکید بر تبیین چهره دشمن بیان داشت: باید تفرقه را از صفوف مسلمانان خارج کرده و صف واحدی را تشکیل دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد که سوریه پایگاه و قلعه اسلام معتدل باشد و این امر محقق نمی‌شود مگر با وحدت میان تمامی گروه‌ها.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنان خود وظیفه مجمع را هموار کردن راه گفت‌وگو و ارتباط میان علما و مسلمانان کشورهای اسلامی دانست.

وی افزود: ما در مجمع تقریب مذاهب اسلامی به دنبال ایجاد صف واحد علیه استکبار جهانی هستیم.

در ادامه این دیدار محمدعبدالستار السید؛ وزیر اوقاف سوریه نیز با ابراز خشنودی از برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت بیان داشت: بنده گزارش کاملی از این کنفرانس را به رئیس جمهور سوریه اطلاع رسانی خواهم کرد.

وی عنوان داشت: ای کاش تمامی علمای جهان اسلام بر موضوع وحدت توجه داشته باشند. وحدت برای ما امری ضروریست.

السید گفت: این کنفرانس اثبات کرد جامعه اسلامی می‌تواند متحد شود. البته باید به دنبال انجام کارهای عملی نیز باشیم.

وی اضافه کرد: ما در کنفرانس شاهد ارتباطات بسیار خوبی بودیم و امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد. بسیار خوشحالیم که ارتباط میان سوریه و جمهوری اسلامی برقرار است.

0 نظر