سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

سفیر یمن در ایران: هفته وحدت ابتکار عالمانه امام خمینی(ره) بود/ عزت، سربلندی و پیروزی ما در سایه وحدت است

201 1398/08/23
سفیر یمن در ایران: هفته وحدت ابتکار عالمانه امام خمینی(ره) بود/ عزت، سربلندی و پیروزی ما در سایه وحدت است

 

سفیر یمن در تهران،تنها راه مقابله با دشمنان وحدت است تأکید کرد: جهان اسلام دارای چالش‌های فراوانی است و تنها راه پیروزی در برابر این چالش‌ها مقاومت است.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ابراهیم محمد محمد الدیلمی، سفیر یمن در ایران پیش از ظهر امروز پنجشنبه 23 آبانماه سال 98 در آیین افتتاحیه این کنفرانس که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، حوثی‌ها را رمز و الگوی مقاومت معرفی کرد.

وی همچنین طرح هفته وحدت توسط امام راحل را ابتکاری عالمانه دانست و خاطرنشان ساخت: وحدت سبب نزدیکی دل‌ها به یک‌دیگر می‌شود. تنها راه مقابله با دشمنان وحدت است.

الدیلمی با اشاره به این‌که کشور یمن طی سال‌های گذشته شاهد تنگناهای مختلفی بوده است، تأکید کرد: مردم ما توانستند با مقاومت در برابر این مسائل ایستادگی کنند.

وی افزود: تنها راه نجات، تکیه بر رهنمودهای اسلام است. با وحدت و ایمان خود می‌توانیم در برابر آمریکا، اسرائیل و سعودی‌ها ایستادگی کنیم.

سفیر یمن در تهران با اشاره به این‌که یمنی‌ها به دنبال بیان چهره واقعی اسلام و پیامبر(ص) هستند، گفت: دشمنان به دنبال اشاعه فحشا هستند.

وی اضافه کرد: دشمنان جنگ ناعادلانه و ناجوانمردانه‌ای علیه مسلمانان به ویژه مردم یمن آغاز کرده‌اند ولی با این وجود معتقدیم مسأله اصلی جهان اسلام فلسطین است. 

دیلمی با بیان این‌که نباید از مسائل جهان اسلام غفلت کرد، بیان داشت: دشمنان در تلاش برای جلوگیری از رسیدن مردم یمن به حقوق مشروع خود هستند. آن‌ها به دنبال غارت یمن هستند.

وی یمن را کشوری متمدن و دارای فرهنگ غنی اسلام دانست که هرگز از مبارزه با دشمنان ناامید نمی‌شود و گفت: برای نابودی دشمن تا آخرین قطره خونمان تلاش خواهیم کرد.

سفیر یمن در تهران همچنین آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرد که به دنبال ایجاد تفرقه میان امت اسلامی است و تأکید کرد: جهان اسلام دارای چالش‌های فراوانی است و تنها راه پیروزی در برابر این چالش‌ها مقاومت است.

وی ادامه داد: عزت، سربلندی و پیروزی ما در سایه وحدت است. آزادی فلسطین و از بین رفتن غده سرطانی اسرائیل آرزوی همه مسلمانان است.

دیلمی همچنین از حمایت‌های ویژه جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت تقدیر کرد.

 

0 نظر