سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

سرلشکر رحیم صفوی: خطر سقوط برخی نظام‌های سیاسی منطقه را تهدید می‌کند/دلار باید از معاملات کشورهای اسلامی حذف شود

150 1398/08/24
سرلشکر رحیم صفوی: خطر سقوط برخی نظام‌های سیاسی منطقه را تهدید می‌کند/دلار باید از معاملات کشورهای اسلامی حذف شود

 

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه ناامنی‌های اخیر منطقه برای غافل شدن از آزادی فلسطین و غارت شدن ثرورت‌ کشورهای اسلامی است، گفت: خطر ساقط کردن برخی از نظام‌های سیاسی در کشورهای منطقه در سال‌های آینده وجود دارد که این نقشه توسط کشورهای استکباری درحال دنبال شدن است.

به گزارش ستاد خبری سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، سرلشکر یحیی رحیم صفوی امشب(جمعه 24 آبان) در نشست اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی که در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد، طی سخنانی با عنوان «تبیین فرصت‌ها و چالش‌های جهان اسلام با تاکید بر وحدت اسلامی» اظهار کرد: ضرورت هم‌گرایی و وحدت کشورهای جهان اسلام بر هیچ فرد عاقل و آگاهی پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: از ضرورت‌های هم‌گرایی جهان اسلام تحقق اهداف سیاسی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی مسلمانان است که در این راستا اتحادیه‌ها و مجموعه‌های مختلف باید نقش خود را ایفا کنند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری بر انعقاد قرارداد عدم تعارض به کشورهای اسلامی و همسایه و رفع مشکلات مرزی میان این کشورها بدون دخالت کشورهای بزرگ تاکید کرد و گفت: اتصال شبکه‌های راه‌آهن و تبادل 

وی خاطرنشان کرد: برق ایران و عراق به یکدیگر وصل شده و به صورت مشترک از یک منبع تأمین می‌شود که امیدواریم این برق به سوریه نیز برسد.

رحیم صفهوی بر لزوم حذف دلار از معاملات کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های کشورهای اسلامی وابستگی برخی کشورها به قدرت‌های فرامنطقه‌ای و همکاری با آن‌هاست.

وی بی‌ثباتی سیاسی و رقابت نادرست میان برخی کشورهای اسلامی را یکی دیگر از معضلات برشمرد و ادامه داد: برخی از کشورهای فرامنطقه‌ای برنامه‌های بسیاری را برای حضور گروهک‌های تروریستی در افغانستان دنبال کرده‌اند و در آینده شاهد مشکلات مختلفی در این کشور خواهیم بود.

رحیم صفوی با بیان اینکه ناامنی‌های اخیر منطقه برای غافل شدن از آزادی فلسطین و غارت شدن ثرورت‌ کشورهای اسلامی است، گفت: خطر ساقط کردن برخی از نظام‌های سیاسی در کشورهای منطقه در سال‌های آینده وجود دارد که این نقشه توسط کشورهای استکباری درحال دنبال شدن است.

وی ادامه داد: جبهه انقلاب و مقاومت اسلامی مقابل جبهه رادیکال‌ها و صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند اما جبهه نخست مورد حمایت ملت‌ها و خداوند متعال است به همین علت می‌توان گفت به پیروزی نزدیک‌تر است.

انتهای پیام/

 

0 نظر