سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

23-25 آبان ، 1398

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،گفت: کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ضمن داشتن برنامه‌های متنوع و گسترده از حضور 400 میهمان خارجی و 600 میهمان داخلی بهره برده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نماز جمعه در حقیقت نماز وحدت مسلمانان است.

 نشست بین‌المللی شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به ریاست آیت‌الله محمدعلی تسخیری برگزار شد.

 

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه شخصیت‌های مختلفی در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها به احیای اندیشه دینی می‌پردازند، عنوان کرد: احیای جنبش عدالت‌خواهی و مقاومت فلسطینی با احیای اندیشه دینی هم‌سویی دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف سوریه ابراز امیدواری کرد که سوریه پایگاه و قلعه اسلام معتدل باشد و گفت: این امر جز با وحدت میان تمامی گروه‌ها حاکم نمی‎شود.

مراسم جشن میلاد نبی اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

آیت‌الله اراکی اظهار داشت: هویت ما ایرانیان عشق بر محمد و آل محمد است. هویت، ملیت و شخصیت ایرانیان عشق محمد و آل محمد است. ما عاشق محمد و آل محمد هستیم چون معشوق و مجبوب خداوند متعال هستند.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: تشکیل اتحادیه فعالان رسانه‌ای می‌تواند در انجام این هویت بزرگ یعنی وحدت نقش مهمی ایفا کند و باید با تشکیل این اتحادیه، نیروهای خود را به هم منتقل کنیم و با هم‌افزایی در امکانات، اندیشه‌ها، تولیدات و تلاش‌ها می‌توان یک رسانه جهانی اثرگذار را پایه‌ریزی کرد.

 

سفیر یمن در تهران،تنها راه مقابله با دشمنان وحدت است تأکید کرد: جهان اسلام دارای چالش‌های فراوانی است و تنها راه پیروزی در برابر این چالش‌ها مقاومت است.

پیروان مذاهب مختلف اسلامی که از کشورهای مختلف برای شرکت در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران حضور یافته‌اند، با برپایی نماز جماعت ظهر و عصر در سالن اجلاس سران، نماز وحدت با شکوهی را به نمایش گذاشتند.