المؤتمر الدولي الـ 32 للوحدة الاسلامية

16-18 ربيع الأول ، 1440

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

 

دستیار ویژه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گزارشی از مصوبات نشست‌های تخصصی و کمیسیون‌ها ارائه داد.

 

امام‌جمعه آق‌قلا با تاکید بر اینکه ایران روح تازه‌ای در دل مردم فلسطین دمیده است، عنوان کرد: ایران موجب شده است فلسطینی‌ها با قدرت بیشتری به مبارزه با استکبار جهانی بپردازند و در حمایت از فلسطین کشورهای مختلف به‌پا خیزند.

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع (وحدت أمت در دفاع از مسجد الأقصي) با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

 

این عالم لبنانی با بیان اینکه ما مفتخریم که در دوران مقاومت زندگی می کنیم، گفت: حاکمان عرب در حق شهدا و ملت فلسطین خیانت کردند، امروز موضوع فلسطین به همه دنیا مربوط است و همه باید در حمایت از فلسطین باشند و بدانید که امت اسلامی دین خود را به وسوسه های استکبار ترجیح می دهد.

 

رئیس اسبق وزیر امور خارجه لبنان با بیان این که در شرایط حساس دنیا که دشمنان با یک دیگر متحد شده اند، چاره ای جز وحدت نداریم، خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران دوست صادقی است که از کشورهای اسلامی حمایت های ویژه ای دارد.

 

جابر الجابری با اشاره به اقدام امام خمینی(ره) در بستن سفارت رژیم صهیونیستی، گفت: این حرکت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران به امت اسلامی پیام جدیدی را صادر کرد و مسلمانان متوجه شدند که این رژیم قدرتی ندارد.

 

عضو شورای رهبری جنش امل لبنان اظهار کرد: بدون شک نتیجه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی فتنه و جنگ داخلی و به حاشیه بردن اولویت های اسلام است.

 

یکی از علمای سوریه گفت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی باید به طرح‌های عملیاتی وارد شود تا بتواند تقریب مذاهب اسلامی را محقق کند و با تبلیغات و شایعاتی که جوامع اسلامی را از یکدیگر دور می‌کند مقابله کند.

 

همزمان با مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از کتاب «سند چشم انداز و راهبرد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در افق ۱۴۱۴ » با حضور رئیس قوه قضائیه  دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد.

 طاهر نواز از علمای فلسطین با بیان اینکه قدس متعلق به همه‌ی مسلمانان جهان است، گفت: صهیونیست‌ها در بیت المقدس به فلسطینی ها اجازه برپایی شعائر مذهبی را نمی دهند در حالی که خود با ساخت کلیساها سعی دارند این شهر را متعلق به خودشان بدانند و بیت المقدس را شهری با هویت یهودی از گذشته دور معرفی کنند.