المؤتمر الدولي الـ 32 للوحدة الاسلامية

16-18 ربيع الأول ، 1440

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

وزیر اوقاف سوریه: آمریکا نخواهد توانست هیچ خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند/فلسطین دغدغه مردم دمشق است

38 2019/11/14
وزیر اوقاف سوریه: آمریکا نخواهد توانست هیچ خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند/فلسطین دغدغه مردم دمشق است

وزیر اوقاف سوریه گفت: آمریکا با وجود تحریم‌های اقتصادی که علیه سوریه و ایران داشته در هیچ شرایطی نتوانسته و نخواهد توانست خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند.

به گزارش ستاد خبری سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، محمد عبدالستار السید ظهر امروز پنجشنبه 23 آبانماه در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که در سالن سران اجلاس برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند «ای پیامبر ما تو را به‌عنوان بشارت دهنده به سمت مردم فرستاده‌ایم و از تو می‌خواهیم هیچگاه از مشکرین و کافرین حمایت نکنی».

 

وی با اشاره به اینکه دمشق میزبان حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) است، اضافه کرد: دمشق قلب مقاومت و پایداری بوده و رهبر این کشور بشار اسد مقابل دنیای استکبار ایستاد و توانست جبهه مقاومت را از سوریه تا جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهد.

 

وزیر اوقاف سوریه با تاکید بر اینکه دمشق با هر گونه خشونت و افراط‌گرایی مقابله می‌کند، گفت: بنده حامل سلام‌ها و درودهای مردم دمشق و مردم حزب‌الله لبنان به مردم ایران هستم.

 

وی از ارادت مردم دمشق به خاندان اهل‌بیت(ع) یاد کرد و گفت: هر چند در سوریه شاهد تجاوزگری افرادی هستیم که در طول تاریخ عادت داشتند به حقوق مظلومان تجاوز کنند اما خداوند متعال همچنان با ماست و تا زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی حامی وحدت و پایداری کشورهای اسلامی در جبهه مقاومت باشند این جبهه با قدرت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

 

عبدالستار السید خاطرنشان کرد: امروزه در سوریه موضوع بیت‌المقدس و فلسطین را یک موضوع اساسی می‌دانیم و دغدغه مهم ما موضوع فلسطین است چراکه فرزندان ما در ارتش جهان عرب علیه صهیونیست‌ها در گذشته جنگ و مبارزه کردند و جان خود را از دست داده‌اند؛ این رشادت‌ها ناشی از ایمان و اعتقاد به خدا و اینکه مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان است.

 

وی ادامه داد: هرگز اجازه نمی‌دهیم بی‌بند و باری را به نام اسلام در منطقه شام ترویج کنند؛ همانطور که پیامبر اسلام(ص) فرمودند شام همانند ستون نوری است که از پیامبر و خاندان ایشان نشأت گرفته است.

 

این شخصیت سوری گفت: آمریکا با وجود تحریم‌های اقتصادی که علیه سوریه و ایران داشته در هیچ شرایطی نتوانسته و نخواهد توانست خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند.

 

وی ادامه داد: وهابی‌هایی که خوار شمرده می‌شوند و ظلم‌های بزرگی را در حق مردم سوریه کرده و با گسترش عملیات تروریستی ملت ما را به خاک و خون کشیده‌اند باید بدانند مقاومت خط ایمان به خداست و همانطور که امام حسین(ع) فرمودند ما هرگز ذلت و خواری را نخواهیم پذیرفت و این موضوع مورد تاکید مردم سوریه نیز است.

 

از ایران اسلامی به‌عنوان یکی از کشورهای حامی مقاومت نام برد و گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار ایران و دیگر کشورهای مقاومت پاسخ‌های دندان‌شکنی به تجاوز دشمنان دهیم.

 

انتهای پیام/

0 تعليق