المؤتمر الدولي الـ 32 للوحدة الاسلامية

16-18 ربيع الأول ، 1440

slide0
slide1
slide2
slide3
slide4
BT Background Slideshow - модуль joomla Создание сайтов

توجه ویژه به جوانان حوزه مقاومت و بیانیه گام دوم انقلاب، ویژگی شاخص سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی است

101 2019/11/10
توجه ویژه به جوانان حوزه مقاومت و بیانیه گام دوم انقلاب، ویژگی شاخص سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی است

رئیس ستاد اجرایی سی و سومین کنفرانس وحدت، روز شمار و نامگذاری ایام هفته وحدت را از اتفاقات مهم هفته وحدت سال جاری برشمرد.

به گزارش تقریب، "محمد دلبری" معاون اجرایی و برنامه ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب و رئیس ستاد اجرایی سی و سومین کنفرانس وحدت در نشست خبری آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی که پیش از ظهر روز یکشنبه 19 آبان در موزه شهدا برگزار شد،  به تشریح برنامه های این کنفرانس و کمیسیونها و نشستهای تخصصی آن پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

 

وی اظهار کرد: امروز برگزاری کنفرانس وحدت که با درایتهای مقام معظم رهبری و آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب، اثر بخشی خوبی داشته است، بیش از پیش ضرورت دارد، چرا که دشمن مکرهای زیادی را علیه ما به کار گرفته است و می گیرد.

 

سرپرست خبرگزاری تقریب با اشاره به شاخصهای خاص کنفرانس امسال نسبت به سالهای پیش، گفت: امسال بیش از ۶۰ مقاله مرتبط با فراخوان به دست کمیته ارزیابی کنفرانس رسیده است که این مقالات با مجوز وزارت علوم در نشریات علمی و  پژوهشی چاپ خواهد شد.

 

رئیس ستاد اجرایی کنفرانس تصریح کرد: اتقاق مهمی که امسال افتاده است، روزشمار و نامگذاری ایام هفته وحدت است، که هر روز برنامه های خاص خود را دارد.

 

وی با اشاره به برگزاری ۱۶ نشست تخصصی و نشستهای اتحادیه ها در کنفرانس وحدت امسال، اظهار کرد: ویژگی شاخص کمیسیونهای امسال توجه ویژه به جوانان به خصوص جوانان حوزه مقاومت و پرداختن به بیانیه گام دوم انقلاب است.

 

دلبری، تقدیر از شخصیتهای تقریبی، نشستهای بانوان تقریبی، رونمایی از آثار هنری تقریبی  و ‌‌‌...را از دیگر برنامه های کنفرانس امسال عنوان کرد‌.

 

رئیس ستاد اجرایی کنفرانس گفت: که علی رغم محدودیتهای موجود، امسال تمایل میهمانان برای حضور در کنفرانس افزایش داشت، ما به ۱۱۰ کشور دعوتنامه فرستادیم که تا کنون بیش از  ۳۵۰  نفر از ۹۳ کشور برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده اند؛ همچنین ۲۵۰ نفر از علمای اهل سنت کشور نیز در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

0 تعليق